13:20

TELEVİZYON

http://www.keditor.com/uploads/yazilar/cocuk-televizyon.jpg 
TELEVİZYON
(EVLERİN YENİ EFENDİSİ)
'EN  ÖNEMLİ ŞEYLER, ASLA EN ÖNEMSİZLERİN İNSAFINA BIRAKILMAMALI'
EVİNİZDE TELEVİZYON KUMANDASI KİMDE? EVDE KUMANDA KİMDE İSE OTORİTE ONDANDIR.ARTIK EVDE KİMİN SÖZÜNÜN GEÇTİĞİ,TELEVİZYON KUMANDASINA GÖRE HEMEN BELLİ OLUYOR.

EVDE ÇOCUKLARLA BERABER OTURURKEN BİRDEN ELEKTİRİKLER KESİLDİ.SİZ HEMEN BİR MUM  YAKTINIZ.FAKAT EVDEKİ AZ ÖNCEKİ HAREKETLİLİK,CANLILIK KAYBOLDU.ÇOCUKLARLA BİR KAÇ CÜMLE KONUŞTUNUZ.AZ SONRA KELİMELER TÜKENDİ.KONUŞACAK BİR ŞEYLER BULAMIYORSUNUZ.EVDE DERİN BİR SESİZLİK.SANKİ EVDEN EN SEVDİĞİNİZ KİŞİ GİTMİŞ GİBİ.DÜŞÜNSENİZE TELEVİZYONSUZ BİR HAYAT GEÇER Mİ?ONA O KADAR ÇOK ALIŞMIŞSINIZ Kİ HAYATINIZIN BİR PARÇASI OLMUŞ .SABAH UYANIR UYANMAZ VEYA DIŞARDAN EVE GİRDİĞİNİZ ZAMANDAHA KIYAFETLERİNİZİ BİLE DEĞİŞMEDEN HEMEN TELEVİZYONU AÇARSINIZ.TELEVİZYON SİZE ARKADAŞLIK EDER.AMA NEREYE KADAR?TELAVİZYONUN GETİDİKLERİNİN YANINDA ACABA BİZDEN NELER GÖTÜRÜYOR?NE DERSİNİZ?
İ NSANLAR EVDE GEÇİRDİKLERİ ZAMANIN BÜYÜK BÖLÜMÜNÜ TELEVİZYON KARŞISINDA GEÇİRİRLER.İNSANOĞLU SİGARA,ALKOL,KUMARVE UYUŞTURUCU GİBİ ŞEYLERİN ZARA VERDİĞİ İÇİN MÜCADELE EDER.EN BÜYÜK ZAMAN HIRSIZI OLAN, AİLE İÇ İLETİŞİME KET VURAN,KONUŞARAK ANLAŞMANIN YERİNE İŞARETLE RLE ANLAŞMAYA BAŞLAMAMIZDA EN BÜYÜK ETKEN OLAN TELEVİZYONA KARŞI AYNI YAKLAŞIMI SERGİLEMİYORUZ

SİZLERLE KURBAĞA VE BİE KOVA HAKINDA ANLATILAN BİR ÖYKÜ PAYLAŞMAK İSTERİM:AKILLI,MUTLU BİR KURBAĞAYI,BİR KOVA SICAK SUYA ATARSANIZ,KURBAĞA NE YAPAR?DIŞARI ATLAR!BURASI' HİÇ EĞLENCELİ DEĞİL 'BEN GİDİYORUM DER
AYNI KURBAĞAYI VEYA AKRABASINI ALIP ONU BİR KOVA SOĞUK SUYA KOYSANIZ,KOVAYI SOBANIN ÜSTÜNE KOYSANIZ VE SUYU YAVAŞ YAVAŞ ISITSANIZ O ZAMAN NE OLUR?KURBAĞA GEVŞER....BİR KAÇ DAKİKA SONRA 'BURASI ILIK GİBİ ' DER KISA BİR SÜRE SONRA PİŞMİŞ BİR KURBAĞANIZ OLUR.
HAYAT AŞAMA AŞAMA İLERLER.KURBAĞA GİBİ BİZİDE KANDIRABİLİR VE BİRDEN BİRE ÇOK GEÇ OLABİLİR...BU NEDENLE OLAN BİTENİN FARKINDA OLMALIYIZ.....

 FATİH KALKINÇ  (PSİKOLOJİK DANIŞMAN)


6 yorum:

Sevda dedi ki...

cok dogru varsa yoksa tv. insani kötü olaylara alistiriyoki zamanla normal geliyo butür seyler
paylasim icin tsklr

Evimin İncileri Belgin dedi ki...

Sevgili aydilberber, bloğuma hoş geldiniz. Sayenizde bloğumda bir çicek daha açtı.Her zaman beklerim. Güzellikleri paylaşmada buluşmak üzere sevgiyle kalın.

impossible dedi ki...

Nefret ediyorum tv den.

* *selinka* dedi ki...

öncelikle mrb sevgili aydilber.bloguma hoşgeldin canım.tv hakkında yzadıklarına katılıyorum.cok güzelbilgilendirmişin.sevgiyle mutlu kalcanım.

neduk dedi ki...

Bloguma hoşgeldiniz. Her zaman beklerim. Sevgiler.

ozgur dedi ki...

Kesinlikle katılıyorum.ben de gıcık oluyorum TV bağımlılığına ve hikayeni de çok sevdim bir ara alıntı yapmak isterim izin verirsen.
Sevgiler:)

Related Posts with Thumbnails